Edukacijom do znanja

Studijska posjeta austrijskih organizacijama za žene žrtve rodnog uvjetovanog nasilja

Studijska posjeta austrijskih organizacijama za žene žrtve rodnog uvjetovanog nasilja


Od 15.-18. lipnja 2014. članice udruge Brod su u sklopu projekta «Edukacijom do znanja» bile u studijskoj posjeti Bečkim ženskim organizacijama. Zajedno s partnericama na projektu Ženska soba Zagreb , Centrom za žene Adela Sisak, Udrugom «Hera» Križevci, SOS telefonom- Grad Rijeka su posjetile sklonište za žene žrtve nasilja u Bečkom Novom Mjestu, čiji im je rad predstavila Constanze Holz, zaposlenica skloništa. Sudionice su posjetile i sjedište Europske mreže protiv nasilja nad ženama (WAWE),gdje su im rad organizacije prezentirale Maria Rosslhumer i Iris Golden. Sudionice studijskog putovanja su također se upoznate s radom SOS linije za žene koje su preživjele nasilje. Drugi dan studijske posjete upoznale su se sa radom Intervencijskog centra za nasilje u obitelji, kojeg vodi Rosa Logar. Treći dan studijske posjete sudionice su posjetile Orient Express organizaciju civilnog društva koja pruža informacije, savjetovanje i edukaciju ženama žrtvama prisilnih brakova. Članice udruge Brod su studijsku posjetu ocijenile kao vrlo korisnu i edukativnu, te su razmijenile iskustva i kontakte za daljnju suradnju.