Održan volonterski performans "Dok nas smrt ne rastavi"

Volonterski performans "Dok nas smrt ne rastavi"

Udruga „Brod“ – grupa za ženska ljudska prava u suradnji s partnerom Udrugom Eko Brezna, 25.11.2022., izvela je performans pod nazivom "Dok nas smrt ne rastavi" koji je prikazivao vjenčanje tj. stupanje u brak kao dobrovoljno stvaranje zajednice dvoje ljudi koja često puta nije funkcionalna, ali zbog društvenih pritisaka i očuvanja obitelji u toj formi, često puta žene odlučuju ostati u njoj i kada su im životi ugroženi. Statistike pokazuju da svaka treća žena doživi jedan od oblika nasilja, gdje je često puta to upravo zajednički dom, mjesto koje bi trebalo biti sigurno, a zapravo puno raznih oblika oblika nasilja.

Performansom se podiže svijest javnosti o pravu izbora odnosno o donošenju odluka slobodnih od bilo kojih društvenih nameta. Perfromans je održan u Gradskoj tvrđi u Slavonskom Brodu.

Performans se izvodi u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu kojeg provodi Udruga „Brod“ – grupa za ženska ljudska prava u partnerstvu s Udrugom Eko Brezna. Projekt ima za cilj ojačati kapacitete OCD-a za rad sa ženama žrtvama nasilja na području Brodsko-posavske županije te za senzibiliziranje javnosti o potrebama žrtava nasilja. Vrijednost projekta: 432.823,81 kn Bespovratna sredstva EU: 367.900,24 kn Državni proračun RH: 64.923,57 kn Posrednička tijela u provedbi: Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske (PT1) i Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva (PT2)

logotipi web

Pozivnica na volonterski performans "Dok nas smrt ne rastavi"

Logotip Udruge Brod

Udruga „Brod“ – grupa za ženska ljudska prava u suradnji s partnerom Udrugom Eko Brezna, 25.11.2022., poziva sve zainteresirane na sudjelovanje u volonterskom performansu pod nazivom "Dok nas smrt ne rastavi" koji prikazuje vjenčanje tj. stupanje u brak kao dobrovoljno stvaranje zajednice dvoje ljudi koja često puta nije funkcionalna, ali zbog društvenih pritisaka i očuvanja obitelji u toj formi, često puta žene odlučuju ostati u njoj i kada su im životi ugroženi. Statistike pokazuju da svaka treća žena doživi jedan od oblika nasilja, gdje je često puta to upravo zajednički dom, mjesto koje bi trebalo biti sigurno, a zapravo puno raznih oblika oblika nasilja. Performansom podižemo svijest o pravu izbora odnosno o donošenju odluka slobodnih od bilo kojih društvenih nameta.

Performans će se izvoditi u petak, 25.11.2022., od 11:00 sati

u Gradskoj Tvrđavi, Slavonski Brod.

Predviđeno trajanje performansa je 4 sata.

Performans se izvodi u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu kojeg provodi Udruga „Brod“ – grupa za ženska ljudska prava  u partnerstvu s Udrugom Eko Brezna.

logotipi web

Započela edukacija za socijalne mentore u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu

Edukacija za socijalne mentore

Uspješno su provedena prva dva dana edukacije pod nazivom Edukacijski program za socijalne mentore u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu kojeg provodi udruga "Brod" - grupa za ženska ljudska prava u partnerstvu s udrugom Eko Brezna. Prva dva dana edukacije održana su 7. i 8.11.2022. na kojem su sudjelovali predstavnici udruge "Brod" - grupe za ženska ljudska prava (5 zaposlenica i 1 volonterka) te predstavnici Udruge Eko Brezna (4 zaposlene osobe).
Edukacija ima za cilj osnažiti kapacitete sudionika za socijalno mentorstvo - inovativni model rada koji je usmjeren na pojedince u riziku od socijalne isključenost. Cilj socijalnog mentorstva je dovesti do pozitivne promjene u socijalnom statusu pojedinca različitim aktivnostima osnaživanja pri čemu je fokus na njihovim sposobnostima i potencijalima kako bi se prevenirala institucionalizacija, povećalo uključivanje u zajednicu, napredovalo do zaposlenja, obuke ili daljnjeg obrazovanja te se u konačnici bolje integrirali u zajednicu u kojoj žive.
Edukaciju izvodi Institut za razvoj tržišta rada iz Zagreba.
Državni proračun RH: 64.923,57 kn
Posrednička tijela u provedbi: Ured za udruge Vlade Republike Hrvatske (PT1) i Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva (PT2).

logotipi web

Uspješno završen Edukacijski program za socijalne mentore u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu

Edukacija za socijalne mentore

Uspješno su završena i posljednja dva dana edukacije pod nazivom Edukacijski program za socijalne mentore u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu kojeg provodi udruga "Brod" - grupa za ženska ljudska prava u partnerstvu s udrugom Eko Brezna. Ujedno završetkom ova dva dana edukacije, završena je edukacija u cijelosti te su sudionici osnaženi za provedbu programa socijalno mentorstvo u svojoj lokalnoj zajednici i radu s korisnicima.

Cjelokupna edukacija održana je u sljedećim  terminima:  7. i 8.11.2022., 14. i 15.11., a na edukaciji su sudjelovali predstavnici udruge "Brod" - grupe za ženska ljudska prava (5 zaposlenica i 1 volonterka) te predstavnici Udruge Eko Brezna (4 zaposlene osobe).

Edukaciju izvodi Institut za razvoj tržišta rada iz Zagreba.

logotipi web

Uspješno završena edukacija Menadžment volontera u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu

Uspješno je provedena četverodnevna edukacija pod nazivom Menadžment volontera u okviru projekta ZAjedno za ZAjednicu kojeg provodi udruga "Brod" - grupa za ženska ljudska prava u partnerstvu s udrugom Eko Brezna. Edukacija je održana u terminima: 13. i 14.10.2022. i 20. i 21.10.2022., a na edukaciji su sudjelovali predstavnici udruge "Brod" - grupe za ženska ljudska prava (5 zaposlenica i 1 volonterka).

Edukacija ima za cilj osnažiti kapacitete sudionika za pripremu i provedbu volonterskih aktivnosti u lokalnoj zajednici odnosno ojačati njihove kapacitete u području koordinacije volontera (edukacija za koordinatore volontera).

Edukaciju izvodi DKolektiv - organizacija za društveni razvoj iz Osijeka.