Milijarda ustaje 2016. - uključi se i nauči plesne korake!

Milijarda ustaje 2016.

1 od 3 žene na planeti će biti silovana ili pretučena tijekom života.

1 milijarda žena koje preživljavaju nasilje je zločin.

1 milijarda osoba koje plešu je revolucija!

 

ONE BILLION RISING (MILIJARDA USTAJE) je kampanja, kreirana kako bi se u svijetu pokazala zajednička snaga, brojnost i solidarnost koja ne poznaje granice s ciljem suzbijanja nasilja nad ženama i djevojčicama. Kampanja se u cijelom svijetu obilježava 14.02. na način da se na javnim površinama pleše uz pjesmu i koreografiju koja je kreairana samo za kampanju.

Udruga Brod organizira pripreme za kampanju koje će početi 24.11.2015. g. u 20,00 sati u dvorani Vijuš. Prva priprema - uvježbavanje plesnih koraka uz pjesmu, koja je kreirana za kampanju, vodit će plesna skupina “Astra” iz Slavonskog Broda.

Pozivamo vas da nam se pridružite da zajedno učimo plesne korake za kampanju “Milijarda ustaje”, koju ćemo organizirati na gradskom trgu “Ivana Brlić Mažuranić” 14.02.2016. g.

Nadamo se da ćete se odazvati i na taj način dati doprinos da stvaramo društvo bez nasilja.

Programska koordinatorica:

Anamarija Matanović